bovid خاطره زندگی پزشکی ابراز علاقه

bovid: خاطره زندگی پزشکی ابراز علاقه عارف لرستانی همسر عارف لرستانی گفتگوی اختصاصی همسر عارف لرستانی حواشی درگذشت عارف لرستانی

گت بلاگز اخبار سیاست خارجی کنگره می‌تواند از لغو برجام جلوگیری کند؟

سناتور بن کاردین به المانیتور گفت: ما از ابتدا فکر می‌کردیم که توافق هسته‌ای اشتباه است ولی از زمانی که این توافق عملی و اجرا شد ما می‌خواهیم که این روال ادامه

کنگره می‌تواند از لغو برجام جلوگیری کند؟

کنگره می تواند از لغو برجام جلوگیری کند؟

عبارات مهم : ایران

سناتور بن کاردین به المانیتور گفت: ما از ابتدا فکر می کردیم که توافق هسته ای اشتباه است ولی از زمانی که این توافق عملی و اجرا شد ما می خواهیم که این روال ادامه داشته باشد و خواستار آن نیستیم که آمریکا آن را نقض کند.

به گزارش ایسنا، دونالد ترامپ همواره اعلام کرده که در ماه اکتبر پایبندی کشور عزیزمان ایران به برجام را تایید نخواهد کرد. اگر او تصمیم خود را عوض کردن ندهد، آینده توافق هسته ای کشور عزیزمان ایران در اختیار کنگره ای قرار خواهد گرفت که اکثریت آن را جمهوری خواهان تشکیل می دهند و جهت آن ها ساده ترین راه حل چه از نظر سیاسی و چه از نظر قانونی صدور دوباره تحریم ها علیه کشور عزیزمان ایران است که این اقدام به کلی توافق را با شکست رو به رو خواهد کرد.

بنا بر قانونی که سال 2015 در کنگره در رابطه با برجام به تصویب رسید، اگر ترامپ پایبندی کشور عزیزمان ایران به برجام را تا 15 اکتبر تایید نکند، در آن صورت کنگره 60 روز وقت دارد تا تحریم های تازه را علیه کشور عزیزمان ایران اعمال کند. در حالی که اغلب طرح ها جهت تصویب شدن در سنا به 60 رای نیاز دارند، ولی جهت تصویب تحریم های دوباره علیه کشور عزیزمان ایران تنها 51 سناتور از 100 سناتور حاضر می توانند این قانون را به تصویب برسانند.

سناتور جک رید در این باره می گوید که رای گیری در مورد این عنوان بسیار سخت خواهد بود.

بر اساس این گزارش هم اکنون جمهوری خواهان 52 کرسی سنا را و نیز اکثریت قالب مجلس نمایندگان را در اختیار دارند. حتی بیش تر از آنکه بدون نیاز به هیچ دموکراتی تحریم های کشور عزیزمان ایران را بار دیگر تصویب کنند.

در سال 2015 حتی یک جمهوری خواه به توافق هسته ای کشور عزیزمان ایران رای نداد.

یک دستیار سناتور آمریکایی در این باره به المانتیور گفت: اگر شما به اکثریت جمهوری خواهان در مجلس نمایندگان و سنا نگاه کنید هیچ یک از آنها به توافق هسته ای کشور عزیزمان ایران در سال 2015 رای مثبت ندادند.

جان کری وزیر خارجه پیشین آمریکا نیز در 29 سپتامبر در مقاله ای در واشنگتن پست نوشت: من به عنوان سناتوری که به ده ها طرح کنترل تسلیحاتی رای دادم، همواره این گونه قضاوت کرده ام که آیا ما با وجود آنها اوضاع بهتری داریم نه اینکه این طرح ها کاملا بی عیب و نقص باشند.

کریس مورفی سناتور دموکرات آمریکایی نیز در این باره به المانیتور گفت: من فکر می کنم یک جدل بزرگ در راه باشد، ولی در آخر مطمئن نیستم که جمهوری خواهان بخواهند مسوولیت دستیابی کشور عزیزمان ایران به سلاح هسته ای را بپذیرند. می دانم که بعضی از جمهوری خواهان به شدت مخالف این توافق هستند و به آن رای منفی خواهند داد، ولی اعتقاد دارم جمهوری خواهانی نیز حضور دارند که نمی خواهند کشور عزیزمان ایران را نیز مثل کره شمالی در مسیر ساخت سلاح هسته ای قرار دهند.

باب کورکر مدیر کمیته روابط خارجی سنا نیز گفت: من نمی خواهم که فعلا در این باره با رسانه ها صحبتی داشته باشم.

الیوت انگل سناتور دموکرات ارشد در کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان آمریکا اعلام کرده که همچنان در حال بررسی کردن آن است که آیا به صدور تحریم های هسته ای علیه کشور عزیزمان ایران رای دهد یا خیر. او یکی از 25 دموکراتی بود که در سال 2015 به برجام رای منفی داد.

همچنین سناتور بن کاردین یکی از چهار سناتوری که با توافق هسته ای کشور عزیزمان ایران مخالفت کرد به المانیتور می گوید: فکر می کنم که اکنون از طرف بسیاری از کسانی که با این توافق مخالف هستند صحبت می کنم. ما از ابتدا فکر می کردیم که این توافق اشتباه است ولی از زمانی که این توافق عملی و اجرا شد ما می خواهیم که این روال ادامه داشته باشد و خواستار آن نیستیم که آمریکا آن را نقض کند.

بنا بر این گزارش قانون INARA این گونه نوشته شده است است که مدیر جمهور آمریکا تنها در صورتی می تواند پایبندی کشور عزیزمان ایران به توافق را تایید نکند که کشور عزیزمان ایران علنا این توافق هسته ای را نقض کرده باشد.

این در حالی است که آژانس بین المللی انرژی اتمی و چندین مقام ارشد دولت ترامپ از جمله رکس تیلرسون وزیر خارجه آمریکا و جوزف دانفورد مدیر ستاد یکسان نیز اعلام کرده اند که کشور عزیزمان ایران از نظر فنی به توافق پایبند بوده است.

کنگره می‌تواند از لغو برجام جلوگیری کند؟

واژه های کلیدی: ایران | توافق | آمریکا | تحریم ها | آمریکایی | اخبار سیاست خارجی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs